NAJAVA: Virtualna rasprava “Budućnost SAD-a pod vodstvom predsjednika Bidena”, 21. siječnja 2001.

Udruga hrvatskih diplomata (UHD) poziva Vas na virtualnu raspravu u kojoj sudjeluju Nj.E. Pjer Šimunović, vlp Republike Hrvatske u SAD-u i prof. dr. sc. Ivan Grdešić, dekan Fakulteta međunarodnih odnosa i diplomacije, Sveučilište Libertas u Zagrebu

na temu „ Budućnost SAD-a pod vodstvom predsjednika Bidena“

rasprava će se održati u četvrtak, 21.01.2021. od 15:00 – 16:00 sati (CET) putem digitalne platforme Webex

• Kako prevladati duboke podjele u američkom društvu, povratiti odgovornost prema izgovorenoj i pisanoj riječi i povjerenje u diplomaciju nasuprot nasilju?
  • Može li predsjednik Biden uvjeriti trumpiste da je on i njihov predsjednik?
  • Kako procjenjujete plan predsjednika Biden-a za suzbijanje pandemije COVID-19?
  • Što nova administracija može naučiti od Trumpove gospodarske politike?
  • Hoće li i mogu li SAD povratiti globalno vodstvo u međunarodnim odnosima te koje se promjene očekuju u odnosima s EU, NATO, uključujući Hrvatsku?
  • Kakva će biti američka vanjska politika prema Zapadnom Balkanu, prvenstveno Bosni i Hercegovini?