ožu 23, 2018   //   by robertbogesic   //   Uncategorized  //  Komentari isključeni za Održan sastanak predstavnika Udruge hrvatskih diplomata i Glavnog tajništva MVEP-a

Dana 19. veljače 2018. godine održan je sastanaka predstavnika Izvršnog odbora Udruge hrvatskih diplomata s predstavnicima Glavnog tajništva MVEP-a.

U otvorenom i prijateljskom duhu naglašena je važnost vraćanja dostojanstva, duha zajedništva i povjerenja u hrvatskoj profesionalnoj diplomaciji.

Iskazano je nezadovoljstvo hrvatskih diplomata vezano uz politička imenovanja šefova dkp-a i raspoređivanje profesionalnih diplomata, čime se narušava razina dosegnutih standarda hrvatske profesionalne diplomatske službe te umanjuje perspektiva napredovanja na temelju profesionalnih kriterija.

Upozoreno je na potrebu podizanja razine odgovornosti i iskoristivosti ljudskih resursa, reviziju Zakona o vanjskih poslovima i Zakona o plaćama državnih službenika i namještenika.

Comments are closed.