Čestitka u povodu Dana antifašističke borbe

Drage članice i članovi Udruge hrvatskih diplomata (UHD), kolegice i kolege,

U povodu Dana antifašističke borbe, 22. lipnja, šaljemo vam čestitku u kojoj naglašavamo kako se obilježavanjem Dana antifašističke borbe prisjećamo važnog datuma iz hrvatske povijesti kada je u šumi Brezovici kraj Siska, 22. lipnja 1941. godine, osnovana prva antifašistička postrojba u tadašnjoj okupiranoj Europi.

Upravo je današnja, demokratska Republika Hrvatska, članica Europske unije, zajednice država koja je nastala na vrijednostima borbe protiv fašizma, usmjerena prema očuvanju uspomena i istina o antifašističkoj borbi.

Republika Hrvatska odbacuje svaki oblik netolerancije, ekstremizma i diskriminacije te se bori za solidarnost, društvenu jednakost, prava manjinskih i ugroženih zajednica, kao i za očuvanje vrijednosti slobode i mira, vladavine prava i zaštite ljudskih prava koji su među temeljnim ustavnim vrijednostima suvremene Hrvatske.

Svim članicama i članovima UHD-a i kolegicama i kolegama,

čestitamo 22. lipnja – Dan antifašističke borbe!

IO UHD-a