Održan sastanak predstavnika IO UHD-a s ministrom vanjskih i europskih poslova dr. sc. Gordanom Grlić-Radmanom

Dana 9. travnja 2021. godine održan je sastanak predstavnika Udruge hrvatskih diplomata (UHD) , članova Izvršnog odbora, Natali Lulić, predsjednicom, Robertom Bogešićem, potpredsjednikom i Ivanom Skračić članicom IO UHD-a s ministrom vanjskih i europskih poslova Republike Hrvatske dr. sc. Gordanom Grlić-Radmanom. 

Uvodnim riječima predsjednica UHD-a Lulić zahvalila se na prijemu i potpori ministra, ujedno i člana Udruge, u ostvarenju misije Udruge – zaštiti, promicanju i unaprjeđenju dostojanstva i stručnosti hrvatske diplomacije. Posebno je istaknut otvoreni pristup i prihvaćanje suradnje s Udrugom u kojoj se kroz dijalog želi pridonijeti snažnijoj i odgovornijoj diplomatskoj službi. Spominjani su konkretni prijedlozi za unaprjeđenje dostojanstva i stručnosti službe koje je važno regulirati i beskompromisno poštovati.

Poštujući načelo uključivosti ministar je preporučio da se pojedini članovi UHD-a uključe u izradu novog Zakona o službi vanjskih poslova.

Obostrano je izražen interes za nastavkom izravne komunikacije.