Razgovori predstavnika udruženja/sindikata diplomata Austrije, Češke, Mađarske i Slovačke

U organizaciji sindikata zaposlenika MVP Češke 04. lipnja 2021. godine održani su on line razgovori s kolegama iz udruženja/sindikata diplomata/državnih službenika Austrije, Češke, Mađarske i Slovačke.

U razgovorima je sudjelovala i predsjednica Udruge hrvatskih diplomata (UHD) Natali Lulić.

Glavna tema razgovora bila je situacija s COVID-19 u pojedinim državama i mjere koje se poduzimaju kao i inicijative za nastavak mogućnosti rada od doma koji je pokazao pozitivne učinke kako na zaposlenike tako i na Ministarstva.

Govoreći o suradnji sindikata s poslodavcem, navedeno je kako je u pojedinim državama uključivanje sindikata u konzultacije oko izrade i primjene Zakona o službi vanjskih poslova obavezno.